Daugiau judantys, sportuojantys žmonės puikiai žino, kas yra čiurnos įtvarai. Jie dėvimi esant lengviems patempimams bei siekiant jų išvengti, po operacijų, kartojantis traumoms.
Šią prekę galima rasti kiekvienoje vaistinėje. Jos kaina vaistinėse nėra labai didelė – vidutiniškai nuo 7 eurų. Žinoma, labai gero efekto naudojant tokį, paprasčiausią gaminį, tikėtis neverta. Tačiau profilaktikai jis puikiai tinką. Sportuojantys žmonės tokius įtvarus dėvi kasdien ir taip apsisaugo nuo traumų.
Jei sveikatos problema rimta, o piniginė pilna, geriau ieškoti kokybiškesnio gaminio.
Patyrusių gamintojų Orliman, Thuasne, Cizeta įtvarai stabilizuoja, šildo, suteikia kompresiją, palaiko sąnarį, padėdami greičiau pasveikti ir mažindami traumų riziką.
Modernūs čiurnos įtvarai kainuoja iki 100 eurų, paprastesni – keliasdešimt eurų.
Čiurnos įtvarų kaina priklauso ne tik nuo gamintojo, bet ir nuo medžiagos, kurią naudojant jie gaminami. Ir žinoma, kokiam tikslui jie naudojami.
Pigiausi – paprasti elastiniai čiurnos įtvarai. Tokie palaiko čiurną, užtikrina vientisą sąnario spaudimą.
Kitas panašus pasirinkimas – neopreninis čiurnos sąnario įtvaras. Jį dėvint išgaunama šiluma, nuimamas skausmas, skatinamas sąnario atsistatymas, grąžinamas jo lankstumas.
Toks įtvaras lengvas ir patogus kasdieniam naudojimui.
Jei būtinas stiprus sąnario palaikymas esant įvairaus sunkumo raiščių patempimams, reabilitacijai, traumų pasikartojimo profilaktikai, medikų rekomenduojamas suvarstomas čiurnos įtvaras, pagamintas iš odos pakaitalo. Internetu tokį įsigyti kainuoja apie 40 eurų.
O jei jau patirta operacija ir būtina visiška kojos ramybė, joks elastinis įtvaras nebepadės. Tada teks rinktis rimtą brangų ir patogų gaminį.
Vienas iš brangesnių – plastikinis čiurnos įtvaras. Jis turi sistemą, kuri leidžia reguliuoti išlinkimą iki 75º laipsnių.
Rekomenduojamas pooperaciniu laikotarpiu, lovos rėžime esantiems pacientams ar net esant galūnių paralyžiui. Kaina apie100 eurų.
Brangiausias, kuris siūlomas specializuotose interneto parduotuvėse – čiurnos įtvaras su reguliuojamu kampu. Jo padas, sujungtas su blauzdine dalimi reguliavimo sistema. Rekomenduojamas gydant Achilo sausgyslės plyšimą, esant čiurnos sąnario kontraktūrai.