Kaip persikraustyti nesugadinant baldų?

 

Persikraustymas, ypač tai darant pirmą kartą ir savarankiškai, yra nemažas iššūkis. Tačiau įveikiamas! Baldų pervežimas yra sudėtingiausia jo dalis, todėl jei turite galimybę, pasikvieskite profesionalią kraustymo komandą, kuri saugiai ir tvarkingai perveš baldus. O jei visgi imsitės šios užduoties patys, štai keli praktiški patarimai, kaip saugiai persikraustyti nesugadinant mėgstamų baldų. 

Baldus sumažinkite iki minimumo

Visi baldai yra surinkti iš skirtingų dalių. Todėl jei imatės pervežti komodą, sekciją, lovą, spintą ar kitą didelių gabaritų baldą, pirmiausia pradėkite nuo jo išrinkimo. Nebūtina išrinkti iki paskutinio varžto, tačiau svarbu sumažinti iki minimumo. Išimkite lentynas, stalčius, dureles ir judančias dalis jei tokių yra. Pagrindinis didysis baldas turi likti tokio dydžio, jog nereiktų „baldų jogos“ bandant išnešti pro kambario ar buto duris. Jei teisingai atliksite šią užduotį, jums neturi kilti minčių, jog gal reikia išimti duris ar bandyti nešti pro langą. 

Beje, kad būtumėte tikri, jog išardyta pakankamai, pereikite nešimo kelią ir pasimatuokite siauriausius tarpus, kampus, posūkius. Turėkite juos omenyje ir paruoškite baldus taip, kad jie praeitų per siauriausias angas.

Naudokite vyniojimo plėvelę

Kraustantis vyniojimo plėvelė yra nepakeičiamas daiktas. Ji tinka viskam, taip pat ir baldams. Nešant baldų kampai gali užkliūti, juos galima nubrėžti, nuskelti, nulaužti ir kitaip pažeisti. Lygiai taip pat aštrus baldo kampas gali pažeisti sieną. Automobilyje sukrauti baldai taip pat gali trintis vienas į kitą su palikti žymes. Atsitikti gali visko. Ir visa tai gali išspręsti vyniojimo plevelė. 

Įsigykite kelis rulonus plėvelės ir ja apsukite visus baldus, baldų dalis (išrinktas lentynas, stalčius). Ant aštrių kampų uždėkite burbulinės plėvelės arba suformuokite kampą iš kartono ir tuomet apvyniokite plėvele. Taip kampai taps minkšti ir nepavojingi sienoms ar kitiems baldams. 

Saugokite nugarą

Profesionaliems kraustytojams nugara neskauda ne dėl to, kad jie pripratę, o dėl to, jog jie žino kaip svarbu teisingai kelti baldus.  Neteisingas baldų kėlimas pasilenkus, per didelis apsiimtas svoris gali sukelti nugaros skausmus ir  netgi baigtis stuburo išvarža. Todėl visada elkitės atsargiai su sunkiai daiktais.

Pirmiausia, daiktą nuo žemės kelkite ne pasilenkę per nugarą, o atsitūpę ir kildami kartu su baldu. Antra, eikite tolygiai, nelenkdami nugaros, svoris turi pasiskirstyti tolygiai. Jei baldai ar kiti perkraustomi daiktai yra sunkūs – pasikvieskite pagalbos ir neškite dviese. 

Dar vienas geras dalykas, kurį galite nusižiūrėti nuo profesionalių nešikų, tai specialūs diržai, kuriais baldai ir sunkūs daiktai pakeliami nuo žemės. Šie diržai dedasi ant pečių, ant krūtinės ir palengvina daikto pakėlimą nuo žemės, nereikia lenktis, tad sumažėja galimybė pakenkti nugarai. 

Geriausiai sekasi  tetrio žaidėjams

Jei mėgstate tetrį ir visada laimite, tuomet jums neturėtų būti sunku sukrauti daiktus į automobilį. Jei turite ar išsinuomojote mikroautobusiuką, jūsų tikslas kuo daugiau ir talpiau į jį sukrauti daiktų. Baldų pervežimas yra svarbi persikraustymo dalis, todėl kraudami automobilį įsitikinkite, jog viskas sudėta saugiai, jog daiktai stabilūs ir ant posūkio viskas neišsilakstys. 

Jei pakavote daiktus pakavimo plėvele, ši sukuria tam tikrą lipnumą tarp daiktų, tad viskas stovi stabiliau. Tačiau atsargumas gėdos nedaro ir jei turite galimybę naudoti įtvirtinančius diržus (tokius turi profesionalų automobiliai), tuomet tikrai krovinys saugiai pasieks naujus namus. 

Ir pabaigai, pasakykite draugams, kad kraustotės – jie pažers pačių įvairiausių rekomendacijų, papasakos nuotykių ir kokios nelaimės juos ištiko  – tikrai yra ko paklausyti ir iš ko pasimokyti.