Kiek garsiai veikia vejos robotai?

Vejos robotai tampa vis populiaresniu pasirinkimu vartotojų tarpe, kadangi juos galima prisijungti prie daugybės išmaniųjų prietaisų ir įrenginių, kurie yra patogūs, tvarūs, išmanūs ir palengvina kasdienį darbą. Išmaniąsias vejapjoves galite pajungti darbui, net nebūdami namuose. Žolės pjovimo įrenginys gali dirbti kiekvieną dieną be žmogaus fizinio įsikišimo, tik nepamirškite palikti įkrovimo stotelės tinkamoje vietoje, kad robotas nuvažiuotų ir pasikrautų.

 

Vejos robotų populiarumas sparčiai auga ir jam augant vartotojams vis dažniau kyla klausimas apie šių įrenginių patikimumą ir veiksmingumą. Reikia atsiminti kelis pagrindinius dalykus: vejapjovėse naudojamos įvairios pažangios technologijos tam kad veja būtų tvarkingai nupjaunama ir vejos pjovimo robotas turi įdiegtas pažangiausias technologijas, GPS, LiDAR, vaizdo jutiklius ar kameras, kurių dėka veja yra efektyviai nupjaunama.

Daugelį vartotojų glumina klausimas – kiek garsiai veikia vejos robotai? Į šį klausimą atsakysime šiame straipsnyje.

Decibelų lygiai

Robotų vejapjovių garsas kaip ir praktiškai visų kitų įrenginių, matuojamas decibelais. Decibelų lygiai yra matuojami pagal decibelų skalę. Decibelų skalė yra logaritminė skalė, kuri reiškia, kad +10 dB pokytis prilygsta suvokiamam garsumo padvigubėjimui.

Decibelų nustatymui pasirinkta ši skalė todėl, kad žmogaus ausis gali suvokti nedidelius absoliutaus garsumo pokyčius esant mažam garsumui, o esant didesniam garsumui reikia ir didesnių pokyčių, kad suvokti garsumą.

Decibelų reikšmė visada yra proporcinga atstumui iki triukšmo šaltinio, tik tai dažnai neįtraukiama į duomenis, o vietoj to yra nustatomas tipiškas atstumas ir kiekvieną kartą padvigubėjus atstumui, garsumas sumažėja 6 decibelais. Jeigu roboto vejapjovės garso lygis 4 metrų atstumu yra 70 decibelų, tai 8 metrų atstumu jis yra tik apie 64 decibelus. Dažnais atvejais gamintojai nepateikia tikslios informacijos apie atstumą, kuriuo buvo išmatuotas nurodytas tūris.

Ar vieni vejos robotai yra tylesni už kitus?

Robotų vejapjovių keliamas triukšmas šiek tiek skiriasi priklausoma nuo galingumo, gamintojo ir kitų parametrų. Tačiau jeigu robotą vejapjovę lyginsime su įprastine vejapjove – robotas veikia kur kas tylesnis. Triukšmo diapazonas nuo tyliausio vejapjovės roboto iki garsiausio skiriasi nuo 58 iki 74 decibelų, tai maždaug lygu skirtumui tarp tylaus pokalbio ir veikiančio dulkių siurblio.

Įprastos vejapjovės skleidžia vidutiniškai 90 decibelų triukšmą. Kiekvienas 10 decibelų padidėjimas prilygsta dvigubai padidinamam garso triukšmui.

Tai reiškia, kad tyliausios vejapjovės robotas veikia maždaug aštuonis kartus tyliau nei vidutinė įprastinė vejapjovė. Robotų vejapjovių triukšmo kitimas yra mažiau susijęs su roboto vejapjovės dydžiu, o labiau su pjovimo technologija, naudojama konkrečiame įrenginyje. Taip pat pravartu žinoti, kad robotuose vejapjovėse naudojami du pagrindiniai pjovimo mechanizmai.

Pasikeitęs roboto vejapjovės garsas

Tuomet, kai reikia išvalyti vejapjovės peilius ar apatinę dalį galite išgirsti kaip pasikeičia ir tampa neįprasti roboto vejapjovės skleidžiami garsai. Dažniausiai vejapjovė pradedama skleisti šiek tiek kitokį ir kur kas stipresnį triukšmą, negu veikdama įprastai. Tai vyksta dėl to, kad ašmenys tampa mažiau aštrūs. Dėl šios priežasties žolė nupjaunama netolygiai, veja atrodo netvarkingai ir toks pjovimo būdas reikalauja didesnės pjovimo jėgos.

Kita priežastis dėl ko pasikeičia vejapjovės skleidžiamas garsas pjovimo metu – aplink pjovimo sistemą susikaupusios žolės šiukšlės, kurios trukdo ašmenų judėjimui. Pasikeitęs vejapjovės garsas leidžia tinkamai įvertinti kada reikia keisti peilius ar išvalyti vejapjovės apačią. Įrenginio apačią rekomenduojama valyti standžiu šepečiu maždaug kartą per mėnesį, o peilius keisti kas tris mėnesius.