Miego kokybė dažniausiai priklauso nuo to, ant kokio čiužinio Jūs miegate. Tereikia jį teisingai išsirinkti ir poilsis lovoje taps kur kas komfortiškesnis.
Ką reiškia ortopedinis čiužinys ir kuo jis skiriasi nuo įprasto čiužinio?
Ortopedinis čiužinys paprastai turi konstrukciją, kuri palaiko įprastą, natūralią stuburo padėtį, prisitaiko prie Jūsų kūno fizinių išlinkimų. Kokią padėtį Jūs bepasirinktumėte, čiužinys neišsigulės, o kūno raumenys, sąnariai ir sausgyslės nebus įtempti ir suspausti.
Žinoma, ortopediniai čiužiniai labiau reikalingi žmonėms, kurie skundžiasi nugaros skausmais ar kitais stuburo srities negalavimais. Jeigu Jūs miegate ant įprasto čiužinio ir jaučiatės gerai, nėra būtinybės jį keisti, tačiau bent turite būti tikri, kad Jūsų čiužinys yra kokybiškas. Naudojantis nekokybišku čiužiniu, galima pažeisti nugaros smegenis. Tokio „poilsio“ rezultatas gali pasibaigti – sutrikusia kraujotaka, kuri ilgainiui lems, žinoma, ne tik miego kokybę, o ir daugybę kitų Jūsų skausmų.
Būtent ortopedinis čiužinys yra teigiama profilaktika gydyti skrandžio opai, skoliozei, gipertonijai, radikulitui, širdies ligoms ir kitiems negalavimams, kurie mažina gyvenimo trukmę. Rinkdamiesi tinkamą ortopedinį čiužinį Jūs investuojate ne tik į gerą nuotaiką, bet pirmiausia – į savo sveikatą.
Kuo pripildomi čiužiniai?
Visus čiužinių užpildus galima suskirstyti į brangius ir nebrangius. Paprastai nebrangiuose čiužiniuose yra sintetiniai užpildai, o brangieji – užpildomi tik natūraliomis medžiagomis.
Apie čiužinių užpildus plačiau:
- Natūralus lateksas – medžiaga, kuri gaminama iš įvairių medžių gumos, supūtinto specialiu būdu. Jis pritaikytas išlaikyti sunkius svorius, yra tvirtas, elastingas ir lankstus.
- Dirbtinis lateksas – ekologiškas ir saugus lateksas, kuris palyginus su natūraliu lateksu yra labiau kietas ir elastingas. Tinkamas asmenims, turintiems perteklinę kūno masę (viršsvorį).
- Kokoso pluoštas – kieta medžiaga, iš kurio dažniausiai gaminami ortopediniai čiužiniai. Svarbi šios medžiagos savybė – kvėpavimas.
- Poliuretanas – dirbtinė ekologiškai švari, elastinga medžiaga. Tinka ilgalaikiam naudojimui, yra hipoelerginis.
- Medvilnė – užpildas – presuota medvilnė, kuri puikiai praleidžia orą ir leidžia gerai jaustis miego metu.
- Avies vilna – užpildas avies vilna, kuri pati sugeria ir atiduoda drėgmę, gerai šildo.
Kaip išsirinkti čiužinį ir į ką atkreipti dėmesį?
Kad pirkinys būtų geras, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus:
Pirmiausia nuspręskite, kokio dydžio čiužinio Jums reikia.
- Renkantis čiužinį pagal jo kietumą atkreipkite dėmesį:
§ Kada svoris iki 60 kg – reikėtų rinktis minkštą čiužinį;
§ Kai svoris 60-95 kg – reikėtų rinktis vidutinio kietumo čiužinį;
§ Kai svoris 90 kg ir daugiau, tada reikėtų rinktis kietą čiužinį.
- Jeigu čiužinį renkatės dviejų miegamųjų vietų lovai, tačiau svoris žmonių ant kurio jie miegos skirtingas, galima rinktis kombinuotą čiužinį, kurio viena pusė minkštesnė, kita kietesnė. Tokio tipo čiužiniai dažniausiai gaminami pagal užsakymą.
- Čiužiniai su natūraliais užpildais, kai kuriems žmonėms gali sukelti alerginę reakciją, todėl turėtumėte žinoti, kam esate ar galite būti alergiški.
- Prieš pirkdami čiužinį būtinai jį išbandykite.
- Atkreipkite dėmesį į čiužinio siuvimą ir siūles. Lygios siūlės – kokybės ženklas.
Parduotuvę, kurioje ketinate įsigyti čiužinį surasti paprasta, tačiau kaip išsirinkti patogų, kokybišką ir tuo pačiu saugų čiužinį – darbas nelengvas. Atsižvelgus į aukščiau išdėstytus patarimus, Jums tai padaryti bus kur kas paprasčiau.
Spauskite ant nuorodos ciuziniai siauliai, kad išsirinkti geriausią čiūžinį Jūsų miegui. Auraplus gamina standartinių išmatavimų čiūžinius bei pagal Jūsų užsakymus ir pristato į visus miestus.