Plaukų šalinimas lazeriu: kodėl milijonai žmonių renkasi šį metodą?
Plaukų šalinimas lazeriu – viena populiariausių procedūrų, kurią kasdien atlieka tūkstančiai žmonių visame pasaulyje. Ji daugelį stebina savo efektyvumu, džiugina ilgalaikiais rezultatais ir visumoje sugaištama visai nedaug laiko jiems pasiekti. Kokie pagrindiniai šios paslaugos privalumai ir kaip apskritai ji veikia?
Šiek tiek istorijos
Manoma, jog nepageidaujamus plaukus pradėta šalinti dar akmens amžiuje. Tuomet šia procedūra užsiiminėjo tik vyrai, ir ne grožio, o saugumo sumetimais: aštrių akmenų ar kitų įrankių pagalba trumpino galvos plaukus ir barzdas, kad netrukdytų kovoje ar medžioklėje, nesuledėtų prie odos šaltuoju metų laiku. Kada plaukų šalinimu pradėjo užsiimti moterys, nėra aišku, tačiau jau Senovės Egipte bei Romos Imperijoje natūralus plaukuotumas nebeatitiko moters grožio standartų, plaukuotas kūnas buvo siejamas su nešvara, prastu išsilavinimu, žema socialine padėtimi. Bėgant metams keitėsi plaukelių šalinimo priežastys, tobulėjo priemonės ir metodai. Šiais laikais, kai greitas gyvenimo tempas yra kasdienybė, laikas itin brangus, o grožio standartai labai aukšti, vis daugiau moterų ir vyrų atsisako atgyvenusių metodų ir renkasi saugų, efektyvų ir modernų plaukų šalinimą lazeriu.
Apie procedūrą
Plaukų šalinimas lazeriu yra procedūra, kurios metu lazerio sukuriama didelės energijos šviesos impulsais yra sunaikinami plaukų folikulai. Specifinis taikinys yra pigmento melanino turinčios ląstelės folikulo viduje ir tik minimaliai paveikiami aplinkiniai audiniai, nesukeliant jiems jokios pažaidos. Kiekvienas plaukas turi skirtingą melanino kiekį, todėl lazerio spindulys juos veikia nevienodai.
Efektyviai šalinami tamsūs plaukeliai šviesios odos fone, tačiau įtakos turi ir kitos aplinkybės (specifinės ypatybės, hormonai ir t.t.). Kadangi lazerio spindulys pažeidžia tik melanino turinčias folikulo ląsteles, šiuo metu nėra įmanoma panaikinti itin šviesių ar žilų plaukų. Paveikus lazeriu plaukų folikulai tampa negyvi, tačiau neišnyksta, todėl plaukai dar kurį laiką lieka odoje, kol pamažu yra išstumiami ir pašalinami. Spindulys veikia tik plaukus, kurie yra aktyvaus augimo fazėje.
Vienu metu tik dalis kūno plaukų yra šioje fazėje, todėl siekiant visiškai panaikinti nepageidaujamą plaukuotumą, procedūrą tenka kartoti keletą kartų. Įprastai prireikia vidutiniškai 6 procedūrų, kurios gali būti atliekamos kas 4-7 savaites. Kadangi šalinant plaukus yra sunaikinami folikulai, tačiau nedingsta jų susiformavimo priežastys, bėgant laikui, vėl gali imti formuotis nauji plaukeliai, todėl maždaug kartą per metus rekomenduojama procedūrą pakartoti.
Plaukų šalinimo lazeriu privalumai:
- Universalumas. Plaukų šalinimas lazeriu tinka praktiškai visiems (netinka nėščiosioms ir žindančioms, onkologinių ligų metu, kuomet taikoma chemoterapija ar spindulinis gydymas, esant kai kurioms medicininėms būklėms – apie tai aptarsite su specialistu prieš procedūrą.
Depiliacija lazeriu netinka zonoje, kur yra tatuiruotė, po intensyvaus deginimosi saulėje ar soliariume. ) - Tikslumas. Lazerio spinduliu pašalinami nepageidaujami plaukeliai tiksliai apibrėžtoje zonoje, nepažeidžiant aplinkinės odos.
- Greitis. Vienas lazerio pulsas trunka dalį sekundės, todėl priklausomai nuo zonos, procedūra užtrunka nuo 15 min iki maždaug valandos. O procedūros gijimas užtrunka tik kelias valandas, kol dingsta odos paraudimas.
- Komfortas. Plaukų šalinimo lazeriu procedūra yra neskausminga. Gali būti jaučiamas lengvas dilgčiojimas, šaltis. Jei oda labai jautri ir visgi jaučiate diskomfortą, specialistas gali sumažinti prietaiso galią (procedūros efektyvumas nesumažės).
- Ilgalaikis efektas. Vertinant, jog dauguma kitų plaukelių šalinimo būdų efektą suteikia tik keletui dienų ar savaičių, depiliacija lazeriu visiškai pašalina problemą.
Siekdami gauti kokybišką ir lūkesčius atitinkančią paslaugą, rinkitės licencijuotą medicinos įstaigą ir patyrusius specialistus. Būtent tai rasite integralios estetikos klinikoje Kaune REVÙ CLINIC.