Šiuolaikiniame pasaulyje mūsų gyvenimas būdas tampa vis greitesnis, dažnai jaučiamės išssekę, apsikrovę darbais ir ne visada randame laiko sau ir savęs tobulinimui. Sportas – vienas iš seniausių ir geriausiai pažįstamų metodų galinčių padėti kovoti su stresu, gerinti žmogaus protinę bei fizinę veiklą ir galiausiai padedančių atsipalaiduoti.
Norint pasiekti rezultatų, mūsų nuomone, aktyvaus gyvenimo įpročius būtina ugdyti palaipsniui per tam tikrą laiko tarpą. Tik tokiu bus galima ne tik supažindinti kitus apie fizinės veiklos svarbą, tačiau ir nevers jos kančia, sportą padarydamas tikru malonumu visą likusį gyvenimą.
Sportinės veiklos privalumai – nuo pat jaunystės
Viena iš labiausiai ištirtų sričių kurioje sportas užima itin svarbų vaidmenį yra sporto svarba jaunam organizmui. Remiantis „Muhealth.org“ duomenimis, reikia atkreipti ir skirti itin didelį dėmesį vaiko sportinio aktyvumo ir motyvacijos skatinimui.
Tinklalapyje įvardijamos pagrindinės mintys:
Sportinis aktyvumas padeda palaikyti sveiką kūno svorį, stiprina įmunitetą ir padeda išvengti sveikatos problemų ateityje. Tai gali tapti prevencine priemone vėžiniams susirgimams, kaulų susilpnėjimui bei nutukimui jau nuo mažens.
Sportas gali padėti labiau pasikėti savimi, kovoti su stresu bei nemiga. Tyrimų metu taip pat buvo rastas ryšys tarp psichinės veiklos gerinimo susijųsiu padidėjusia koncentracija darbo metu, pagalba išsikraunant
Galiausiai pastovus fizinis aktyvumas skatina stipresnę protinę veiklą ir gerina akademinius pasiekimus. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog sportas – daug laiko užimanti veikla, galinti paskatinti vaikus skirti mažiau dėmesio klasinei veiklai. Tačiau, mokslininkai teigia, sporte naudojamos smegenų funkcijos tokios kaip: atmintis, reguliarus veiksmų kartojimas ir įgūdžių tobulinimas yra atvirkščiai – itin naudingi. Šios funkcijos šiuo atveju yra tobulinamos ne tik pamokų metu, bet ir užklasinėje veikloje.
Kodėl turėčiau užsiimti sportu?
Akivaizdu, jog sportas gali atnešti žmogui įvairios, net ir itin paprastos naudos. Būnant daugiau fiziškai aktyviu bent kelias minutes per dieną, teigiamai veikia mūsų kūną įvairiais būdais: nuo laikino „pabėgimo“ nuo rūpesčių iki sveikatos stiprinimo bei saugojimo. Žinoma, norint pasiekti rezultatų jų reikia siekti progresyviai, taip padedant sau bei kitiems asmenims.
Šaltiniai:
https://www.muhealth.org/conditions-treatments/pediatrics/adolescent-medicine/benefits-of-sports
http://www.mentalhealthamerica.net/get-physically-active