Ketinate įsigyti vandens minkštinimo filtrą, bet pirma norite pasverti visus už ir prieš? Vėl ir vėl skaitote prieštaringus vertinimus, ir nežinote kuo pasikliauti? Šis straipsnis patvirtins faktus ir atmes dažniausiai sutinkamus mitus apie minkštą / kietą vandenį.
Vandens minkštintuvas montuojamas vienos šeimos būste. FAKTAS
Taip, bet ne tik vienos šeimos bute arba privačiame name! Minkštinimo filtrai taip pat montuojami ir sėkmingai veikia tiek mažuose, tiek didesniuose daugiabučiuose. Svarbus ne tiek vartotojų skaičius, kiek galimybė filtrą sumontuoti ant šalto vandens įvado.
Minkštą vandenį galima gerti. FAKTAS
Atsargūs turėtų būti tik besilaikantys bedruskės dietos. Minkštinant vandenį vienu 1°dH laipsniu, į vieną litrą suminkštinto vandens įdedame apie 8.2 mg natrio. Besilaikantieji minėtos dietos turėtų tai žinoti ir vadovautis skaičiuodami paros druskos suvartojimą. Išgėrę tris litrus suminkštinto vandens, jūs papildomai suvartojate 344.4 mg natrio,- tai atitinka maždaug 0.87 g druskos. Būtent toks druskos kiekis yra vienoje riekėje baltos duonos.
Suminkštintas vanduo yra sūrus. MITAS
Nors minkštame vandenyje natrio kiekis neženkliai padidėja, chlorido koncentracija išlieka nepakitusi. O sūrų skonį lemia būtent natrio ir chlorido santykis. Kadangi chlorido kiekis nekinta, sūresnis minkštas vanduo netampa.
Kai minkštiklis plaunasi, vanduo netiekiamas. MITAS
Regeneracija, priklausomai nuo filtro modelio, trunka apie 1-2 valandas. Pagal gamyklinį nustatymą tai dažniausia vyksta nakties metu, kai vandens vartojimas minimalus. Regeneracijos metu, jei galima, patariama vandens nevartoti, nes tiekiamas vanduo yra nefiltruotas, kietas. Tačiau vandens tiekimas plovimosi metu nestabdomas.
Regeneracijos metu yra keičiamas minkštiklio užpildas. MITAS
Regeneracija yra užpildo plovimas sūrymu bei skalavimas vandeniu. Plovimą įrenginys daro automatiškai, kas keletą dienų. Tai priklauso nuo vandens kietumo, vandens suvartojimo, filtro modelio. Tuo tarpu kokybiška originali įkrova tarnauja apie 10 metų.
Vanduo iš čiaupo yra nefiltruotas. MITAS
Centralizuotai tiekiamas vanduo yra apdorojamas vandenvietėse. Jis turi atitikti nustatytas normas geriamajam vandeniui. Tačiau, kadangi vanduo vandenvietėse nėra minkštinamas, jis tiekiamas kalkėtas. O tai sąlygoja kalkakmenio susidarymą ant kontaktuojančių paviršių, kaitinimo elementų.
Kalkės didina energijos kaštus. FAKTAS
Šildant kietą vandenį namų reikmėms, kalkės mažina boilerio efektyvumą. 1 mm storio kalkamenis ant kaitinimo tenų vidutiniškai mažina katilo efektyvumą apie 10%, o energijos sąnaudos maždaug tiek pat didėja. Todėl skaičiuojama, kad vidutiniškai bendras sąnaudų kiekis su kietu vandeniu yra 20% didesnis, lyginat su minkštu vandeniu.
Kuo modernesnis minkštinimo filtras, tuo sunkiau jį prižiūrėti. MITAS
Priešingai. Pažangios technologijos tam ir kuriamos, kad palengvintų priežiūrą bei sumažintų eksploatacijos kaštus. Moderni įranga veikia automatiniu režimu, ir beveik nereikalauja priežiūros, išskyrus druskos talpos papildymą. Neseniai Lietuvoje pristatyti naujausieji minkštinimo filtrai jau turi įdiegtą WiFi. Taigi, filtro duomenis matote savo telefone, įskaitant priminimą papildyti druskos atsargas.
Suminkštintas vanduo yra bevertis. MITAS
Vandens minkštinimas yra visiškai kitas metodas nei, tarkime, vandens demineralizacija, kai iš vandens pašalinamos visos ištirpusios mineralinės medžiagos. Minkštinant vandenį mes kontroliuojame tik kalcio ir magnio kiekį, iš dalies mažiname dvivalentę geležį. Visi kiti cheminiai vandens rodikliai lieka nepakitę.
Straipsnis pristatytas http://www.pribus.lt