Jubiliejinės vestuvių metinių datos, kaip joms pasiruošti ir švęsti

Dvidešimt penktosios (25)sidabrinės vestuvės.

Ceremonijos ar šventės automobilius gražu papuošti jubiliejaus spalvos kaspinais, gėlių kompozicijomis. O patalpą ir šventinį stalą tinka puošti sidabro spalvos dekoratyvinėmis detalėmis: žvakėmis, servetėlėmis, servetėlių žiedais, indai taip pat gali būti puošti sidabro spalvos ornamentais. Stalas gali būti užtiestas sidabro spalvos arba sidabru puošta staltiese (tuomet kitus stalo puošybos akcentus reikėtų derinti atidžiai).

Sidabrinių vestuvių proga tinka dovanoti dirbinius iš sidabro. Tai brangus metalas, tačiau darniai dvidešimt penkerius metus santuokoje gyvenę žmonės to nusipelnė. Galite dovanoti sidabrinius papuošalus (grandinėles, vėrinius, apyrankes, auskarus) ir aksesuarus (sąsagas, kišeninius laikrodžius, diržus, puoštus sidabrinėmis sagtimis, portsigarus, kandiklius, gertuves), kitus dirbinius (jubiliejines monetas, sidabrinius siuvimo antpirščius, žvakides, graviruotus rašiklius, vardinius ar proginius stalo įrankius ir kt.).

 

Penkiasdešimtosios (50)auksinės. Tai ypač garbinga vestuvių sukaktis, kurios sulaukia ne kiekviena pora. Ji pažymima iškilmingai, švenčiama didelėje šeimos ir bičiulių draugijoje. Vestuvių ryte vyras žmonai įteikia ryškiai geltonų (auksinių, paauksuotų) gėlių puokštę, o vyrui įteikiama puošni lazda. Tinkamai pasipuošusi, perjuosta jubiliejinėmis geltonos ar aukso spalvos juostomis (juostos porai taip pat gali būti užrišamos per ceremoniją) ir lydima visos šeimos, pora vyksta į civilinės metrikacijos biurą arba bažnyčią. Čia iškilmingai atnaujinami įžadai, sudaromas jubiliejinės sukakties aktas (jis juridinės galios neturi). Šiame akte pasirašo ne tik jubiliatai, bet ir kiekvienos kartos atstovai – bendraamžiai liudininkai, vaikai, vaikaičiai ir provaikaičiai. Jei įmanoma, gražu į auksines vestuves pakviesti buvusį pulką – pabrolius, pamerges, piršlius (liudininkus).

Švenčiant auksines vestuves, atnaujinami vestuviniai žiedai. Jie perliejami iš naujo ir pašventinami (jei pora tikinti). Taip pat žinomas kitas paprotys, kai vestuviniai žiedai perduodami vaikaičiams, o jubiliatams pagaminami nauji auksiniai žiedai. Kartais gaminami papildomi auksiniai žiedai, nešiojami drauge su senaisiais vestuviniais žiedais.

Automobiliai, kuriais jubiliatai vyksta į ceremonijos ir šventės vietas, galėtų būti papuošti auksiniais kaspinais, gyvų ar dirbtinių gėlių kompozicijomis, dekoratyvinėmis detalėmis, lipdukais. Šventinį stalą gražu puošti aukso spalvos aksesuarais: žvakėmis, servetėlėmis, servetėlių žiedais, puokštėmis. Tinkama aukso ornamentais puošta staltiesė, girliandos. Svarbią vietą auksinių vestuvių šventėje užima prisiminimai, iškilmingų kalbų ir tostų sakymai. Jubiliatams tinka dovanoti ne tik auksinius, bet ir lietuvišku auksu vadinamus gintarinius papuošalus, juvelyrinius dirbinius, aksesuarus, aukso ar geltonos spalvos indus, drabužius. Dovanojamos ir kitos vertingos dovanos, pavyzdžiui, kelionės, kolekciniai ar antikvariniai dirbiniai. Jei pora domisi muzika, padovanokite jų jaunystės auksinių šlagerių kolekciją. Taip pat tinkamos (kaip ir kitoms sukaktims) juvelyrų graviruotos taurės ir įvairūs stiklo bei krištolo dirbiniai.

 

Šešiasdešimtosios (60)deimantinės. Tai pačios garbingiausios metinės, tačiau švenčiamos retai. Kartu pragyvenus šešiasdešimt metų, kaip ir minint sidabrines bei auksines vestuves, yra atnaujinami vedybiniai įžadai, vestuviniai žiedai puošiami deimantų akutėmis arba dovanojami nauji žiedai, puošti deimantais. Ryte, prieš vykstant į bažnyčią arba metrikacijos skyrių, žmona vyrą apjuosia progine austine juosta, kurią susega deimantais puošta sege. Vyras turi sušukuoti žmonai plaukus ir juos susegti deimantine sege. Dovanojamos skaisčios baltos, kartais geltonos gėlės, jei sutuoktinių sveikata gera, rengiamas iškilmingas šeimos susiėjimas. Svarbiausia šią dieną– drauge susirinkusi, stipri kaip deimantas šeima– vaikai, žentai, marčios, vaikaičiai su sutuoktiniais ir provaikaičiai. Jubiliatams sakomi šilti sveikinimai ir iškilmingi tostai, žiūrimos vestuvių nuotraukos, filmas, dalijamasi prisiminimais, vaikams ir vaikaičiams dalijami patarimai.

 

Septyniasdešimtosios (70)palaimintosios arba dėkingumo. Minimos iškilmingai kaip ir kiti reti santuokos jubiliejai. Tinkamos simbolinės ir praktiškos, porai vertingos dovanos: graviruotos taurės, jubiliatų nuotrauka ar dailininko sukurtas portretas, filmas apie jaunystės (gyvenimo, vestuvių) prisiminimus. Šventė minima su šeima ir draugais, pora laiminama bažnyčioje.

 

 

Aštuoniasdešimtosios (80)ąžuolinės. Tai bene rečiausiai švenčiamos metinės. Kartu aštuoniasdešimt metų nugyvenusi pora gali džiaugtis ne tik tvirta savo sąjunga, bet ir gausia vaikų, vaikaičių, provaikaičių šeima. Jei jubiliatų sveikata gera, gražu iškilmingai paminėti tokią sukaktį – bažnyčioje atnaujinti įžadus, iškilmingai įregistruoti santuoką metrikacijos biure. Jei sutuoktinių sveikata neleidžia didesnių iškilmių viešose vietose, jubiliejų galima paminėti ir namuose – susirinkti visiems pas tėvus, juos pasveikinti, paruošti iškilmingus šeimos pietus. Tokia proga tiktų dovanoti ąžuolinius dirbinius: papuošalus, namų aksesuarus, apyvokos daiktus, baldus. Taip pat galite sode pasodinti jubiliejinį ąžuoliuką.

 

 

Nuotraukos: freepik.com, Jsfoto.lt

Šaltinis  http://vestuviupartneris.lt

2 thoughts on “Jubiliejinės vestuvių metinių datos, kaip joms pasiruošti ir švęsti

  1. Pingback: Vestuvių metinės. Papročiai | Facebookas.lt

  2. Pingback: Jubiliejinės vestuvinių metinių datos, kaip joms pasiruošti ir švęsti | Atverk.lt

Comments are closed.